Dom

Monitorowanie ciepła i wilgotności natężenia wilgoci i ciepła w szklarniach przydomowych potrzebują regularnej kontroli wilgotności i temperatury

Najlepszy sposób na uprawę owoców i warzyw bez wspomagania listy E i substancji wspomagających przechowywanie? Oczywiście własna, przydomowa folia z uprawami. Zdecydowanie należy przeznaczyć na to sporo pracy i przy okazji niewymuszonego zaangażowania. Ciepło i wilgotność są czynnikami generującymi właściwy rozwój – stwórz dla swoich roślin odpowiednie parametry.

Co oznaczają optymalne parametry pod dachem?

To nie jest żadna filozofia, aczkolwiek przy uprawie warzyw i owoców w szklarni trzeba utrzymać warunki najlepsze z możliwych. Pomyśl o najlepszych warunkach cieplnych, co bywa bardzo zmienne – cieplejsze dni najczęściej przychodzą bardzo późno i po kilkunastu dniach robi się bardzo gorąco. Niekorzystne parametry nie sekundują rozwojowi nasadzeń, dlatego warto pamiętać o właściwym wietrzeniu, podlewaniu oraz kontrolowaniu stanu upraw. Podlewa się o świcie, kiedy promienie słońca nie zaczynają świecić mocno, a następne podlewanie odbywa się wieczorem, gdy słońce się schowa. W takich warunkach najlepiej wykorzystuje się nawadnianie, a jego połączenie z temperaturą panującą na zewnątrz wytwarza idealne okoliczności wzrostu.

Postaw na szklarnie poliwęglanowe – idealny sposób na regulację temperatury w uprawach

Poza łatwym montażem także trwałość cechuje szklarnie poliwęglanowe, zaś fakt że trudno je uszkodzić, na pewno przekonuje za ich montażem. Nie każdy orientuje się, że transparentne, nietłukące cechy tworzywa to również gwarancja zachowania najlepszych okoliczności dla rozwijających się roślin. Dedykowane płyty blokują nadmiar promieni UV, z drugiej strony w tym samym czasie wpuszczają światło do rozwoju roślin w wyjątkowo szybkim tempie. Czy wiesz, że to supertworzywo ma 5 razy silniejszy poziom absorbowania promieni UV? Dzięki temu nawet przy ogromnym przedziale temperatur od minus 50 do plus 50 stopni C wewnątrz ogrodu pod dachem nie zachodzą radykalne różnice, w przypadku gdy mowa o termice. Szklarnie poliwęglanowe to najlepsze regulatory termiki, a warzywa i owoce rozkwitają i owocują pod nimi w niemal idealnych warunkach. Alternatywne wskaźniki wskazują, że ponad 4/5 cząstek UV nie przedostaje się do środka, podczas gdy inaczej działa to na naturalne oświetlenie niezbędne do rozwoju roślin.