Kiedy przytrafi się wypadek

Nawet jeśli kierujemy ostrożnie, ale wypadku nie możemy przewidzieć. Jednak korzystamy z możliwości ubezpieczenia się na wszelkie okoliczności. Uważamy, że powinno nas to zabezpieczyć przed finansowymi szkodami poniesionymi podczas wypadku. A jak jest w rzeczywistości?

Przypuśćmy, że zaszedł wypadek i odnotowałeś szkodę zdrowotną lub materialną. Wszystko wygląda na proste i otrzymanie pieniędzy powinno być raczej łatwe. W praktyce jednak likwidator szkody będzie robił wszystko by nie narazić firmy na koszty, ponieważ nie mieści się to w szeroko pojętym sposobie zarobkowania. Przy likwidowaniu szkody nie możemy czekać, aż wszystko rozwiąże się samo. Warto wiedzieć, jakie kruczki prawne zadziałają na naszą korzyść. Od tego jest kancelaria odszkodowawcza – zwróć się do fachowców o zajęcie się twoim przypadkiem.
Takie sprawy kończą się przed sądem

To raczej niesprawiedliwe dla pokrzywdzonego, lecz sprawy te nierzadko, mimo wielu odwołań, prób komunikacji i propozycji kompromisów, kończą się przed sądem. Możemy być pewni, że ubezpieczyciel korzysta z doświadczenia swoich adwokatów, których zadaniem jest wykazanie braku konieczności wypłaty dla poszkodowanego. Żeby nabyć pewność, że najmniejsza okazja uzyskania wypłaty została dobrze wykorzystana, warto powierzyć pełnomocnictwo komuś równie dobremu. Nie będzie to trudne – zapisz w oknie wyszukiwarki internetowej właściwe słowo z adresem, pod, którym mieszkasz, na przykład prawnik Łódź. Większość kancelarii umawia się na prowizję od zasądzonej sumy, dlatego zatrzyma się na jak najwyższym pułapie odszkodowania.

Niezbędna dobra dokumentacja

Zdecydowanie lepiej będzie tak poprowadzić sprawę, by uniknąć sądu – dobry prawnik podpowie Ci jak to zrobić. Dokumentacja zdarzenia i poniesionych strat to podstawa do uzyskania rekompensaty. Doradca powinien wskazać co dokładnie powinna zawierać. Będzie to np. historia leczenia, zdjęcia z miejsca zdarzenia, ekspertyzy itp. Pracownicy agencji podpowiedzą Ci też skąd wziąć dowody poniesionych strat.

Uważasz, że ubezpieczyciel zaniżył świadczenie? Pójdź po pomoc do specjalisty!

Bardzo często ma miejsce likwidacja szkody w której sumy odszkodowania są poniżej wartości polisy. Nawet po pierwszym odwołaniu, złożonym jeszcze bez doradcy, często uzyskujemy dużo lepszą kwotę. Pomyśl, jaką kwotę otrzymałbyś przy poprowadzeniu sprawy przez doświadczonych fachowców? Jeżeli czujesz, że wywalczona samodzielnie kwota wciąż nie odpowiada szkodzie, najlepiej zasięgnąć opinii prawnika, który obiektywnie to oceni.