Jak niezwłocznie wysuszyć włosy?

Popędzający czas i mokre włosy – coś podobnego przytrafia się niejednej z nas. Przy wielu okazjach niezbędna jest znajomość skutecznych metod na błyskawiczne osuszenie włosów. Tylko nie wpadnij na pomysł, by ustawić suszarkę na maksymalną temperaturę i nawiew, gdyż tak można błyskawcznie zniszczyć fryzurę. Co można wymyślić, by włosy były suche i zdrowo się prezentowały? Czy przydadzą się niezbyt duże ręczniki 50×90?.

Szybsze osuszanie włosów – jak się do tego zabrać?

Gdy umyte włosy suszą się zwykle nadzwyczaj długo albo po prostu nie pasuje ci chodzenie z mokrą głową, bez dwóch zdań doczytaj ten tekst do końca. Są środki, by okres efektywnego schnięcia okazał się krótszy nawet o kwadrans. Co najważniejsze, opłaca się decydować się na te metody, które nie wywierają demolującego wpływu na stan włosów, bowiem szybkie ich suszenie kosztem zdrowia nie jest idealnym pomysłem. W razie potrzeby wypróbuj każdą z nich i znajdź najbardziej sprawdzającą się na naprawdę mokrej głowie:

Suszarka

Wydawałoby się, że znaleźliśmy metodę najbardziej oczywistą, lecz sporo osób unika ciepła, które może wywrzeć groźny wpływ na jakość włosów. Osoby, które bardzo się spieszą, muszą podsuszyć samą głowę ciepłym, delikatnym powietrzem – końce włosów ulegają wysuszeniu dużo, dużo szybciej, wyschną przed końcem przygotowań do wyruszenia z domu. Można również przelecieć włosy nieogrzanym powietrzem – z urządzeniem bogatszym o jonizację, jest to naprawdę efektywna metoda. Gdy już nie masz wyboru, możesz raz na jakiś czas wysuszyć głowę bez żadnych zabezpieczeń, nie zapominając o potraktowaniu włosów preparatem zabezpieczającym przed przypaleniem i zastosowaniu na finał chłodnego powietrza, które zamknie gorące płytki keratynowe włosów oraz nabłyszczy stylizację.

Odsączanie włosów z wody

Nie tylko zastosowanie urządzeń mechanicznych, czyli zbyt mocne tarcie ręcznikiem, będzie szkodzić włosom. Absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 z mikrofibry mogą okazać się niezwykle przydatne. Na początku włosy trzeba z wyczuciem wyżąć ręcznie, potem ostrożnie wycisnąć je w materiał. Najlepiej powtórzyć tę czynność parę razy, żeby wydobyć sporo wody. Mogą się przydać też ręczniki frotte, jednakże u niektórych przyczyniają się do stroszenia włosów.

Turban – sposób na mokre włosy

Właśnie w tym momencie można szczelnie zawiąząć włosy w turban z bawełny. Musi on być ułożony wokół głowy, by dodatkowo odsączył włosy.

Ciepły ręcznik

Materiał podgrzany na kaloryferze łatwiej odciągnie wodę i pomoże włosom dokładniej wyschnąć. Powinno się tylko pamiętać o tym, aby nie za mocno go ocieplić.